Зміст і структура поняття психологічної готовності особистості до професійної діяльності
Анотація
З’ясовано зміст і сутність поняття «психологічна готовність до діяльності». Проаналізовано визначення поняття психологічної готовності до різних видів діяльності (професійної, трудової, спортивної, військової тощо). Висвітлено проблему готовності з позицій різних теоретичних концепцій: функціональної, особистісної та комплексної. Вивчено основні типи структур психологічної готовності особистості до професійної діяльності, а саме три-, чотири-, п’яти- і шестикомпонентну моделі. Розглядаючи структуру психологічної готовності крізь призму дослідження психологічної готовності поліцейського до службової діяльності, встановлено оптимальну її компонентність. Оптимальною структурою психологічної готовності для цього дослідження запропоновано чотирикомпонентну модель, а структурними складовими психологічної готовності поліцейського до службової діяльності визначено мотиваційний, когнітивний, операціональний, особистісний компоненти. Здійснений аналіз відкриває перспективи подальшого дослідження проблеми психологічної готовності поліцейського до службової діяльності в напрямі вивчення загальних характеристик особливих й екстремальних умов діяльності та специфіки психологічної готовності поліцейського до професійної діяльності.
Завантаження
Переглядів анотації: 1511 Завантажень PDF: 373
- Автори залишають за собою право на авторство власної праці та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, яка дає змогу іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану працю з обов’язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію статті в цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована в журналі (наприклад, розміщувати статтю в репозитарії установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дає змогу і заохочує розміщення авторами в Інтернеті (наприклад, у електронних сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису статті як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє продуктивній науковій дискусії та позитивно впливає на оперативність та динаміку цитування опублікованої роботи.