Проблема свідомості у філософії та психології
Ключові слова:
свідомість, мозок, відображення, функція мозку, функція центральної нервової системи, мислення
Анотація
Проаналізовано одвічну філософську та психологічну проблему свідомості, зокрема її зв’язок із буттям, матерією, інформацією, енергією. Здійснено історичний екскурс щодо визначення цього феномену починаючи з античних часів. Констатовано, що методологія матеріалістичної діалектики більше ніж на півстоліття зупинила дослідження свідомості на території СРСР і країн соціалістичного табору, зумовивши утвердження догмату, згідно з яким свідомість сприймали як найвищу форму відображення матерії, властивість головного мозку людини. Висловлено гіпотезу про позаіндивідуальний характер свідомості.Завантаження
Дані завантаження ще не доступні.
Переглядів анотації: 967 Завантажень PDF: 961
Номер
Розділ
Теоретичні та методологічні проблеми юридичної психології
- Автори залишають за собою право на авторство власної праці та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, яка дає змогу іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану працю з обов’язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію статті в цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована в журналі (наприклад, розміщувати статтю в репозитарії установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дає змогу і заохочує розміщення авторами в Інтернеті (наприклад, у електронних сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису статті як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє продуктивній науковій дискусії та позитивно впливає на оперативність та динаміку цитування опублікованої роботи.