Особливості емоційного інтелекту спеціалістів із проведення опитування з використанням поліграфа Національної поліції України
Анотація
У сучасному світі значного поширення набуло проведення опитувань з використанням комп’ютерного поліграфа. В Україні такі опитування здійснюють у процесі кадрового добору й під час проведення судово-психологічної експертизи. У Національній поліції України такі опитування проводять спеціалісти з проведення опитування з використанням поліграфа. Теоретичний аналіз стану розробленості окресленої проблематики надав можливість встановити відсутність чітких психографічних і професіографічних вимог до осіб, які здійснюють опитування з використанням поліграфа. З наукових джерел відомо, що зумовленість і детермінація емоційного інтелекту пов’язана з низкою особистісних рис. Саме тому метою дослідження стало емпіричне вивчення особливостей емоційного інтелекту спеціалістів із проведення опитування з використанням поліграфа Національної поліції України. Методологічною основою дослідження стали сучасні наукові погляди на структуру особистості. Використані структурно-логічний метод, методи емпіричного психологічного дослідження (тестування), порівняльного аналізу сприяли досягненню мети дослідження. Емпіричну базу дослідження (n=30) склали спеціалісти з проведення опитування з використанням поліграфа Національної поліції України, які проходили курси підвищення кваліфікації на базі Національної академії внутрішніх справ. Наукова новизна. Під час дослідження було виявлено, що нейротизм й екстраверсія – це системоутворювальні чинники, які істотно впливають на емоційний інтелект спеціалістів з проведення опитування з використанням поліграфа Національної поліції України, визначають диференціацію їх схильності до певного виду професійного заняття, конформність та організованість діяльності. Збільшення кількості проведених опитувань з використанням поліграфа призводить до зростання невротизації респондентів та їх сприйнятливості до нового. Висновки. Респондентам необхідно займатися саморозвитком окремих якостей власного емоційного інтелекту. Важливим у професійному становленні спеціалістів з проведення опитування з використанням поліграфа є реалізація навчальних тренінгових занять та опрацювання індивідуальних програм під час курсів підвищення кваліфікації в академії для опановування ними навичок самоконтролю та стресостійкості.
Ключові слова: емоційний інтелект; опитування з використанням поліграфа, Національна поліція України.
Завантаження
Переглядів анотації: 176 Завантажень PDF: 1340
- Автори залишають за собою право на авторство власної праці та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, яка дає змогу іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану працю з обов’язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію статті в цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована в журналі (наприклад, розміщувати статтю в репозитарії установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дає змогу і заохочує розміщення авторами в Інтернеті (наприклад, у електронних сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису статті як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє продуктивній науковій дискусії та позитивно впливає на оперативність та динаміку цитування опублікованої роботи.